Nahasõbralikud materjalid

Millised on nahasõbralikud materjalid lastele?

  • Lina- väga vastupidav ja hingav materjal. Oma struktuuri tõttu on lina antibakteriaalne ja allergiavaba. Eriti mõnusad on suvised riided, mis on tehtud linasest materjalist. Miinuseks on kortsuvus. Linale lisatakse elastaani, et see oleks elastsem ja mugavam.
  • Puuvill- väga nahasõbralik ja hingav materjal. Puuvilla on väga lihtne pesta, kuna kannatab pesuvahendeid ja pesumasinat. Miinuseks kortsuvus ja kiire kuluvus.
    Eraldi tuuakse välja GOTS märgistusega puuvillased tooted, kuna need on toodetud mahepõllumajanduses lubatud toodetega, st et tootmises pole kasutatud kahjulikke kemikaale. Orgaanilisest puuvillast toodetud tooteid pole pleegitatud ega töödeldud formaldehüüdiga, seega on tooted vastupidavamad ja pehmemad.
  • Vill- väga soe ja hingav. Villast tooteid kasutatakse keha soojas hoidmiseks külmadel aegadel, samas on vill piisavalt hingav, et mitte ajada higistama. Miinuseks on keeruline hooldus ja oht välja venimisele.
    Eraldi tuuakse välja meriinovill, mis on 100% naturaalne ja väga pehme vill. Sobib hästi ka allergikutele, kuna on hüpiallergeenne. Meriinovilla suureks plussiks on jahedas hoida sooja ja kuumuses jahutada.

Meie e-kirbukal müüdavate toodete juures on võimalusel alati kirjas ka materjal, et saaksid valida oma tillukesele parima materjali! Küll aga ära unusta, et tihti lisatakse looduslikele materjalidele veidike tehiskiudu, et sellele tekiksid veelgi paremad omadused 🙂

Shopping Cart