10 põhjust, miks osta lapsele just kasutatud riideid

 

Me kõik teame, et kasutatud riiete ostmine on odavam kui uute aga on veel palju teisigi põhjuseid, miks peaksid kaaluma taaskasutust riiete puhul nii endale kui oma pere väiksematele. Toome välja 10 peamist põhjust, millele on hea ka kaugemasse tulevikku vaadates mõelda.

1. Vähem prügi

Jätkusuutlik mõtlemine integreerub ühe enam erinevate valdkondadega meie elus aga riiete puhul ei ole see veel väga kohale jõudnud. Palju riideid visatakse lihtsalt minema sellepärast, et need on jäänud väikeseks, läinud moest või lihtsalt määrdunud. Näiteks visatakse Ühendkuningriikides igal nädalal minema 11 miljonit riideeset! Kui rohkem inimesi tarbiks teadlikumalt, ostaks targemalt ja viiks kasutatud riideid taaskasutusse, erinevatesse kogumispunktidesse või paneks lihtsalt müüki, tekitakse see oluliselt vähem prügi.

2. Keskkonnasõbralikum

Kas teadsid, et ühe paari teksade ja t-särgi tootmiseks kulub sama kogus vett, mida sa tarbiksid joogiks 13 aastat? Ei tundu ju eriti keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik? Eriliseks murekohaks on väga odavate riiete masstootmine, mida inimesed kannavad ainult mõned korrad ja siis lihtsalt ära viskavad. Taaskasutus annab asjadele uue elu ja seega on sõbralikum kõigile, nii meile kui loodusele.

3. Heategevus

Paljud taaskasutuspoed annetavad saadud esemeid ja ka saadud tulu heategevuseks. Seega, kui ostad või viid oma asju taaskasutuspoodidesse, siis oled juba head teinud! Meie Väikeses Naerupallis oleme samuti palju riideid tänu meie suurepärastele müüjatele saanud annetada Ukraina perede heaks, kes Eestisse on jõudnud.

4. Toetad väikeettevõtlust

Paljud taaskasutuspoed on väikesed pereettevõtted, mis toimetavad missioonitundest aga ka selleks, et oma perele leib lauale tuua. Need tublid ettevõtjad panustavad igapäevaselt oma ressursse, et poode üleval pidada, kaupa vastu võtta, tooteid pildistada, turustada ja neid siis kohapeal müüa või postitada. Aitame oma naabrit või kaasmaalast seeläbi kui ostame esemeid just nende poodidest, lisaks veel soodsamalt kui muidu.

5. Aitad samasuguseid emasid ja isasid nagu sai ise

Taaskasutus on hea viis vabaneda riietest, mis su lapsele juba väikeseks on jäänud. Kui saad riiete müügi eest raha, et osta kiiresti sirguvale mudilasele uusi (taaskasutatud asju) võidavad ju kõik osapooled, nii ostjad kui müüjad.

6. Võid leidudest üllatuda

Väga paljud kasutatud laste riided on hea kvaliteediga ning heade kaubamärkide omad. Sa võid leida väga ägedaid asju, oluliselt soodsama hinna eest, kui neid uuena poest ostes. Miks maksta talvekombe eest sadasid eurosid kui võid hästi hoitud ja vahel isegi praktiliselt uue asja saada viis korda soodsamalt.

7. Kasutatud ei tähenda alati kantud

Leida võib ka täiesti uusi, hinnasiltidega riideid, mis ei ole kantud kuid on kellelgi lihtsalt kappi seisma jäänud. Ja nende toodete hind on samuti oluliselt soodsam kui sama asja poest ostes.

8. Jah, see on muidugi ka odavam

Loomulikult on kasutatud riiete ostmine oluliselt soodsam pere rahakotile kui alati uute asjade ostmine. Sääst võrreldes tavakaubandusest šhopates võib olla väga suur, eriti kui teed seda regulaarselt ja pikema aja vältel. Eriti hea on selliselt osta kallimaid brändiriideid, millele hammas võibolla muidu peale ei hakka või lihtsalt ei raatsi nii suurt summat väikese lapse riideesmee eest välja käia.

9. Lisaks veel allahindlused

Ka kasutatud riiete poed teevad tihti allahindluseid. Võib leida poode, kus mõnel päeval on kõik asjad poole võrra soodsamad või ühe konkreetse fikseeritud hinnaga. Ka kasutatud riiete e-poodidest leiab vahel väga soodsaid ja kvaliteetseid esemeid oluliselt mõistlikuma hinna eest kui muidu.

10. Saad osta ka kasutatud riiete e-poodidest

Alati ei ole vaja pikkade, täistopitud riidestangede vahel tuuseldada, et sobivaid suuruseid leida. Väikese Naerupalli e-poest leiad väga mugavalt just otsitud suurusele ja soole vastavad tooted, mis on puhtad, korralikud ja hästi hoitud ning läbinud enne müüki tulekut ka korraliku kvaliteedikontrolli.

 

 

Shopping Cart