Mida lapsele heitlike kevadiste ilmadega ikkagi selga panna?

Kevad on küll väga kaunis ja pikisilmi oodatud aeg, kui päike hakkab oma nina lõpuks rohkem pilve tagant välja pistma kuid paratamatult on temperatuurid hommikul, päeval ja õhtul nii erinevad, et enamusi emmesid vaevab suur küsimus… mida ikkagi oma mudilasele või beebile selga panema peaks? Kas riideid on liiga vähe? Kas riided on liiga paksud? Ja milline müts on sobilik? Kogusime kokku mõned head nõuanded kuidas oma last kevadel riietada, mis loodetavasti kõigi tublide emmede elu veidi kergemaks teeb.

Vali kvaliteetsed materjalid ja mugavad riided

Materjali valik on oluline, olgu see alussärgik, vahekiht või kombe. On oluline, et materjalid lasevad kehal hingata, et sinu pargis rahmeldav mudilane või vankris magav pisike ei hakkaks üleliigselt higistama. Riided peavad lapse jaoks olema ka mugavad, et ta saaks vabalt roomata, ronida, joosta ja muid ulakusi teha.

Kihid, kihid ja veelkord kihid

Kui tundub, et selle õhema, ilma voodrita kombekaga on ehk tuulisel kevadpäeval veidi külm, siis lisa juurde aluskihte, mida saad vajadusel eemaldada. See on hea viis kiirelt reageerida lapse kehatemperatuuri muutustele. Beebide riietamise puhul on hea nipp, mida kindlasti paljud on ka kuulnud, kuid toimib hästi – lisa alati üks kiht rohkem kui endale.

Ilmastikukindlad jalatsid

Jalatsi valik on heitlikel kevadkuudel samuti oluline, kuna jalanõu peab vastu pidama nii veelompidele, lumele, jääle, mudale või igasugusele muule katsumusele, mille su pisike plaanib ette võtta. Kummikud on alati hea valik aga kindlasti võiksid garderoobis olemas olla ka tugevad ja korralikud kevad-sügis jalanõud.

Milline on õige kevadmüts?

Müts on samuti selline asi, millega kevadel on väga kerge mööda panna. Hea valik aktiivsete väikelaste puhul on tuukrimütsid, mis on nö. kombinatsioon mütsist ja sallist. Kevadine müts peaks olema kindlasti õhem kui talvine villast peakate kuid paksem kui suveks sobilikud õhukesest puuvillast variandid. Hea nipp on alati ka väikelapse kaela või kuklavoldi katsumine. See annab indikatsiooni sellest, kas tal on palav või külm.

Igatahes on kevad imekaunis aeg looduses matkata, pargis mängida või pikki ja päikeselisi jalutuskäike ette võtta. Vali oma pisikesele selleks õiged ja ilmastikukindlad riided ja õues veedetud aeg on seda mõnusam. Väikese Naerupalli e-poest leiad suure valiku hästi hoitud ja korralikke kevadisi väliriideid. Vaata lähemalt meie e-poodi.

 

 

Shopping Cart