Kuidas kaitsta oma last liigse päikese eest?

Kuidas kaitsta oma last liigse päikese eest?

  • UV- kaitsega riided. Lastele tehakse väga häid rannariideid ja -aksessuaare, mis on SPF 50 kaitsega. Võimalusel vali alati rannariided, mis oleksid kaitsefaktoriga, et laps saaks nautida rannas mängimist ohutult. UV-kaitsega riided on ohutumad kasutada kui kreemid, sest tagavad mehaanilise kaitsega ning erinevalt kreemist ei kaota kaitset vees käimisega.
    Eraldi tuuakse välja UV-kaitsega mütsid, millel on pikk tagaosa, et kaitsta lapse kaela ja kukalt päikese eest.
  • Kaitsefaktoriga kreemid. Päikesekreemid võivad sisaldada erinevaid keemilisi komponente, seega oleks vajalik valida võimalusel kõige nahasõbralikum päikesekreem. Lapse nahk on tundlik ja tugevalt lõhnastatud ning paljusid erinevaid keemilisi koostiosi sisaldav kreem võib tekitada lapse nahale lööbe.
    Lapse päikesekreem peaks olema vähemalt kaitsefaktoriga SPF 50.
  • Vältida päikese käes olemist kell 10:00-15:00. Kõige intensiivsem on päike vahemikus kell 10:00-15:00. Sellisel ajal oleks hea vältida päikese käes olemist ning valida muu aeg ranna külastamiseks. Kell 10-15 on päike väga intensiivne ja päikesepõletus tekib kiiremini.

Soovitatav on meeles pidada, et lapseeas saadud päikesepõletused on ohuks lapsele ka täiskasvanuna!

Meie e-kirbukas on saadaval suures valikus rannariideid- ja aksessuaare, mida on lapsel rannas ohutu kanda ja suvi saab mööduda turvaliselt ja lõbusalt!

Shopping Cart