Mida sügisel lapsele selga panna?

 

Mida sügisel lapsele selga panna?

Kahjuks ei ole kõik sügisilmad ainult värvilised ja päikselised, vaid Eestis tähendab sügis vihma, tuult ja jahedaid õuekraade. Küll aga meeldib mulle öelda, et pole halba ilma, vaid halb riietus! Eriti tänapäeval, kui lastele on loodud väga häid materjale, mis ei pane higistama, hingavad ning on vee- ja tuulekindlad. Mida veel tahta! Lapsepõlv on suurepärane aeg iga ilmaga õuemängudeks ja poriloigus hüppamiseks.

Niiskete ja poriste ilmadega oleks tarvis jälgida kaht olulist aspekti. Esiteks, et laps ei saaks märjaks ning teiseks, et hoida rõskuse ja niiskuse tunne kehast eemal. Praegusel aastajal on kõige turvalisem ja parim valik panna lapsele vastu ihu siidi/villapesu või meriinovillane pesu. Tänapäevane meriinovill ei “hammusta” ja laps peaaegu, et ei tunnegi seda enda keha vastas.

Kuna vill aitab hoida õiget kehatemperatuuri ja hoiab märjaks saanud kohad soojana, siis on praeguste ilmadega selline materjal lapsele parim. Ja mis kõige parem, villast pluusi võib kanda ka teiste pluuside peal, kuid see saavutab siiski oma efekti.

Vajadusel võib õueriietuse ja alumise kihi vahele panna veel ühe kihi. Sellisel juhul tuleb hinnata, kui paksud on lapse õueriided. Selleks võib olla näiteks teine siidi/villane pluus, puuvillane dressipluus või hoopiski mõnest naturaalsest materjalist vest.

Kindlasti tasuks vältida igasugust sünteetilisi materjale. Palju kasutatakse fliise, mis on samuti sünteetiline materjal. Need ei lase piisavalt õhku läbi ning kui laps mängib, hakkab tal kiiresti palav ning lapsevanemale võib tunduda, et last tuleb õhemini riietada.

Soovitan lapsele selga panna hingavad riided, mis on mugavad igas olukorras. Siidi/villa riided imavad ka hästi niiskust, nii et kui laps on kogemata üleriietatud ja ta higistab, siis ei jää riie vastu tema ihu külm ja märg ja lapsel ei hakka külm.

Kõige peale peab panema veel pealmise kihi, milleks võiks  olla pori, vett ja tuult hülgav kombinesoon või komplekt, mida on lihtne puhastada. Kui lapsele on alumised kihid naturaalsest materjalist ja hingavad ning peal veekindlad õueriided, siis võite kindlad olla, et teie laps saab nautida kõiki sügisrõõme.

Shopping Cart